HABERLER

Bizden, Sektörel ve Basından Haberler
3.10.2019 - Sektörel Haberler

ISK-SODEX Istanbul 2019 Fuarı 2-5 Ekim Tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde Gerçekleşti


MTMD’nin de aralarında bulunduğu sektör dernekler tarafından desteklenen Avrasya bölgesinin lider iklimlendirme fuarı ISK-SODEX 2-5 Ekim tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Dünya genelinde 35 ülkeden 1000’in üzerinde firmayı İstanbul’da bir araya getiren fuar, AB ülkeleri başta olmak üzere Afrika ve Güney Amerika kıtasından satın olma heyetlerini yeni ticari iş birlikleri için Türkiye’deki üreticilerle buluşturdu. Klima sistemleri, yalıtım elemanları, tesisat ve ekipmanları, ısıtma ve soğutma sistemlerini kapsayan tüm iklimlendirme sektörünü İstanbul’da bir araya getiren ISK-SODEX, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ve sektörün önde gelen temsilcilerinin yer aldığı bir törenle açıldı.

Havalandırma, pompa, vana ve su arıtma alanlarında faaliyet gösteren firmalar; enerji verimliliği ve bina otomasyonu gibi ürün grupları da yer aldı. Ulusal ve uluslararası firmaların yoğun ilgi gösterdiği fuar Hannover Messe Sodeks Fuarcılık tarafından ISKAV, DOSİDER, İSKİD, İZODER, TTMD, POMSAD, SOSİAD, ESSİAD, MTMD ve KBSB iş birliğiyle gerçekleştiriliyor. Sektörün en fazla iş hacmi yaratan buluşmalarından biri olarak değerlendirilen ISK-SODEX’te 44 farklı ülkeden 170’in üzerinde profesyonel satın almacı yeni ticari iş birlikleri için Türkiye’deki üreticilerle B2B Özel Alanı’nda ISK-SODEX katılımcı ve ziyaretçileri ile buluştular.

Türkiye’nin en iyi ustası ödüllendirildi
Fuar bu yıl yine Ustalar Ligi Yarışması’na ev sahipliği yaptı. Sektörün nitelikli teknik personel ihtiyacına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen yarışmaya Türkiye genelinde 100’den fazla kombi ustası başvurdu. “Ustalar Ligi 2019” yarışmasında doğru montaj, projeye uygunluk ve estetik kriterlerinde dereceye giren ilk üç kombi ustası “Türkiye’nin en iyi ustası” olarak ödüllendirildi.300x200

Etkinlikler

MTMD ve sektörel etkinlikler takvimini burada bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Etkinlikler Takvimi