HABERLER

Bizden, Sektörel ve Basından Haberler
06/12/2023 - Sektörel Haberler

DOSİDER 30. Yıl Etkinliği Mariott Hotel'de Gerçekleşti.


DOSİDER Başkanı Ekrem Erkut’un ev sahipliğinde İstanbul Marriott Hotel’de düzenlenen 30’uncu yıl buluşmasına ısıtma sistemleri sektörünün üyelerinin yanısıra, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Nevzat Şatıroğlu, Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Avni Dilber, GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan ve sektör paydaşları katıldı.

30. yıl buluşmasının açılış konuşmasını yapan DOSİDER Başkanı Ekrem Erkut, 1993 yılında kurulan derneğin doğal gazlı cihazların güvenli ve verimli kullanımı, kullanıcı memnuniyetinin sağlanması ve sektörün gelişimine katkıda bulunmak amacıyla faaliyetlerini sürdürdüğünü belirterek, aradan geçen sıtma sistemleri sektörünün yeni teknolojiler, yaygınlaşan doğal gaz kullanımı, dünyadaki enerji krizleri, yenilenebilir enerji kaynakları, AB yeşil mutabakatı, gaz yakıcı cihazlarda hidrojen kullanımı, ısı pompaları, hibrit sistemler, değişen regülasyon ve yasalar gibi çok sayıda gelişme ile karşı karşıya olduğunu belirten Ekrem Erkut, geleceğe hazırlanmak için DOSİDER olarak ‘’Gelecek Vizyonu, Strateji ve Eylem Planı’’nı hazırladıkları ve bu stratejinin sektör için bir yol haritası olacağını ifade etti. 30 yılda sektörün büyük başarılara imza attığını söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Nevzat Şatıroğlu, yaptığı konuşmada Türkiye’nin 804 ilçesinin doğal gaza erişim imkanı olduğunu ve 20.3 milyon hanede doğalgaz kullanıldığını ifade etti. Şatıroğlu 2026 yılının sonuna kadar Türkiye’nin tamamında doğalgaza erişiminin sağlanacağını ifade ederek “Kentleşen her yere doğal gaz götürmeye kararlıyız” dedi.

Derneğin kuruluşunda emeği geçen sektor temsilcilerine şükran plaketi takdim edildi.300x200

Etkinlikler

MTMD ve sektörel etkinlikler takvimini burada bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Etkinlikler Takvimi