HABERLER

Bizden, Sektörel ve Basından Haberler
8.11.2016 - Bizden Haberler

MTMD Dernek Yönetimi ile TMB Yönetim Kurulu Görüşmesi


Yönetim Kurulu üyelerimiz  Türk Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulunu 8 Kasım 2016 tarihinde ziyaret ederek tanıtım ve iş birliği konularında görüşmeler yaptı. Türk Müteahhitler Birliği’nin Ankara’ daki binasında yapılan toplantıya; Türk Müteahhitler Birliği’nden, Genel Sekreter Yardımcısı  Çiğdem ÇINAR, Genel Sekreter Haluk BÜYÜKBAŞ,  Yönetim Kurulu Başkanı Mithat YENİGÜN,Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim BORA, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Burak TALU, Yönetim Kurulu Üyesi  Kartal USLUEL, Yönetim Kurulu Üyesi İlhan ADİLOĞLU ile Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bilge, Yönetim Kurulu Üyesi Önder Boyalı ve Onur Kurulu Başkanı Hüseyin Erdem katılmıştır. TMB üyelerine genel olarak MTMD tanıtımı yapılmış ve üye profili hakkında bilgiler verilmiştir. Özellikle yurt dışında çalışan ve kurumsal faaliyet gösteren üye firmalarımız hakkında gerekli bilgilerin kendilerine aktırılacağı belirtilmiştir.

MTMD olarak verdiğimiz eğitim  konularında bilgiler paylaşılmıştır. Kendi eğitim salonlarını kullanarak özellikle BIM konusunda yaptığımız eğitim çalışmalarının benzerinin  Ankara’da yapılması konusunda  görüş birliğine varılmıştır.

Son olarak  2015 yılında yurt dışı inşaat işleri ihalelerindeki sözleşme bedelleri toplamının 31 milyar dolar iken bu rakkamın 2016 yılı ilk 9 ayı için 6 milyar dolar civarında olduğu,  bu olumsuzluğun 2017 yılı MEP işlerine yansımasının da aynı oranda olacağı belirtilmiş, bu konuda dikkatli olunması  için uyarılarda bulunmuşlardır.

Bu sıcak karşılama için MTMD yönetimi olarak kendilerine teşekkür edilmiştir.300x200

Etkinlikler

MTMD ve sektörel etkinlikler takvimini burada bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Etkinlikler Takvimi