HABERLER

Bizden, Sektörel ve Basından Haberler
27.5.2017 - Bizden Haberler

MTMD Kuruluşunun 10. Yılında 6. Olağan Kurulunu Tamamladı


Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği (MTMD),  6. Olağan Genel  Kurulunu 27 Mayıs 2017 tarihinde Radisson Blu Hotel, İstanbul Asia’ da gerçekleştirdi.
2015-2017 dönemi  Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa BİLGE’nin açılış konuşmasıyla başlayan Genel Kurulumuz;  Atatürk,  şehitlerimiz ve aramızdan ayrılan meslektaşlarımız için yapılan saygı duruşu, İstiklal Marşı okunması ve Divan Başkanlığı seçimi ile devam etti.

Genel Kurulumuza katılan sektörel dernek temsilcileri yaptıkları konuşmalarda Genel Kurul için iyi dileklerini sundular.
MMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Ahmet AKÇAKAYA;  “MMO İstanbul Şube Başkanı ve tüm Yönetim Kurulu üyeleri adına Genel Kurulu saygı ve sevgi ile selamladığını, sektör derneklerini önemsediklerini ve desteklediklerini belirterek genel kurulun başarılı geçmesi dileklerini” iletti.

ISKAV Yönetim Kurulu Başkanı Vural EROĞLU;  “MTMD’ye kişisel olarak yakınlık duyuyorum. Bu dernek, sektörümüzün önemli mozaiklerinden biri. ISKAV ve MTMD arasında her zaman çok sıcak ve verimli ilişkiler kurulmuştur. Birlikte yaptığımız çalışmalarla bugün TAD konusunun Türkiye’ye armağan ediyoruz.  Yeni yönetimin seçilmesi ile birlikte yeni projeler gerçekleştirme umuduyla tüm yönetim kurulumuz adına genel kurulunuzu sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” diye sözlerini tamamladı.

MTMD Kurucu Üyelerinden, 2. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı, 5. Dönem Onur Kurulu Üyesi İsmet MURA, Divan Başkanlığına seçilmesinden sonra yaptığı teşekkür konuşmasının ardından sözlerine şu şekilde devam etti:
“Size bir belge okumak istiyorum. Bugün ayın 27’si. Tam 15 gün sonra bu derneğin 10. kuruluş yıl dönümü. Şimdi bu derneğin başlangıcına esas teşkil eden belgeyi okuyacağım. Bu belge 24 Şubat 2007 tarihinde yapılan toplantının davet mektubu:

T.T.M.D İSTANBUL TEMSİLCİLİĞİ
Müteahhitler Komisyonu Üyeleri olan bizler;
2006 yılında yapılan Çalıştay sonuç bildirgesinde yer alan karar ve TTMD’nin geleneksel felsefesinde bulunan “Uzman grupların bir araya gelerek dernekleşme” fikirleri doğrultusunda “MEKANİK TESİSAT MÜTEAHHİTLERİ DERNEĞİ” kurulması için girişimlere başladık. Bu çalışmanın olgunlaşması, yaygınlaşması ve hepimizin ortak ürünü olması için ekte isimleri bulunan firma yetkilileri ile bir araya gelerek tartışmayı uygun bulduk dolayısıyla bir toplantı düzenlemenin gerekliliğine inandık. Bu toplantıda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız. 
Saygılarımızla,

Bu metin TTMD Müteahhitler Komisyonunun 9 üyesinin imzasıyla 26 Mekanik Müteahhit Firmaya gönderildi. Toplantıya 17 firma temsilcisi katıldı ve 17 firma temsilcisi ile 12.06.2007’de tüzüğümüzün kabul edilmesiyle derneğimiz resmen kurulmuş oldu. O günden bu yana 10 yıl süre geçti. Arkadaşlarımızın çoğu biliyor. Dernek kurulduğu zaman yerimiz yoktu, çalışanımız yoktu. Hiçbir şeyimiz yoktu.  Bugün geldiğimiz noktada böyle bir otelde genel kurul yapabiliyoruz, yerimiz var, profosyenel çalışanlarımız var. Bu süre zarfında azımsanmayacak çalışmalar yapılmıştır. Kitaplar yayınlanmıştır. Çok güzel Çalıştaylar yapılmıştır. En azından birbirimizi tanıma fırsatımız olmuştur.  Bunun için diyorum ki bugüne kadar dernek yönetiminde görev alan ya da yönetimde görev almasa bile katkı koyan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yeni seçilecek arkadaşların derneği bir adım daha ileri götüreceğine inanarak hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.”300x200

Etkinlikler

MTMD ve sektörel etkinlikler takvimini burada bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Etkinlikler Takvimi