HABERLER

Bizden, Sektörel ve Basından Haberler
13.11.2014 - Bizden Haberler

Sistem Seçimi, “Testing and Commissioning” ve TAD (Test, Ayar ve Dengeleme) Semineri


Türk Tesisat Mühendisleri Derneği İstanbul Temsilciliği’nin düzenlediği 2014/15 eğitim seminerlerinden dördüncüsü 13 Aralık 2014 tarihinde, İTÜ Gümüşsuyu Makina Fakültesi, Orhan Öcalgiray Konferans Salonu’nda yapıldı. Oturum Başkanlığını Mürşit Çelikkol’un (Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı) yaptığı seminere Ersin Gökbudak (Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği Kurucu Üyesi ve Onur Kurulu Üyesi), Z. Cihan Akbulut ((Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi) konuşmacı olarak katıldılar.

Sistem Seçimi, “Testing and Commissioning” ve TAD (Test, Ayar ve Dengeleme) konulu seminerin ilk bölümünde ‘sistem seçimi’ ile ilgili olarak; HVAC kapsamındaki mekanik tesisat sistemlerinin seçim kriter ve amaçları konusundaki tasarımcı yaklaşımına değinilecek, sonrasında ise sistem uyumu, amaç ve sonuç uygunlukları konularında bir uygulamacının bakış ve tespitlerine yer verilecektir. İkinci bölümde ise ‘Test&Commissioning ve Test-Ayar-Dengeleme’ konusu ile ilgili olarak; binalarda T&C faaliyetleri, ilgili süreçler ve aşamalar, T&C süreçlerinde tarafların işbölümü ve sorumluluk dağılımları, TAD işlerinin T&C süreci içindeki yeri ve dikkat edilmesi gereken hususlar, T&C işlerinin; yatırımcı, müteahhit, tasarımcı vb. taraflara faydaları konularına değinildi.

Tesisat sektörünün her branşından deneyimli mühendisleri ve eğitmenlerinin yanı sıra; geleceği oluşturacak genç mühendislerin ve halen mühendislik eğitimi görmekte olan öğrencilerin de yoğun katılımının sağlandığı ve seminerin sonunda yapılan soru cevap bölümüne de önemli bir katılım gerçekleşti.300x200

Etkinlikler

MTMD ve sektörel etkinlikler takvimini burada bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Etkinlikler Takvimi