HABERLER

Bizden, Sektörel ve Basından Haberler
4.10.2019 - Bizden Haberler

ISK-Sodex Fuarı’nda MTMD, “TAD - Test Ayar Dengeleme ve GDH - Geçerlilik Denetim Hizmetleri (Cx ,Commissioning) Eşgüdümü'' hakkında panel gerçekleştirdi


ISK-Sodex Fuarı (2-5 Ekim) süresince sektörel derneklerin özel oturumları gerçekleşti. Bu kapsamda MTMD, 4 Ekim Cuma günü “TAD - Test Ayar Dengeleme ve GDH - Geçerlilik Denetim Hizmetleri (Cx-Commissioning) Eşgüdümü'' konulu bir panel gerçekleştirdi. Oturum başkanlığını MTMD Onur Kurulu Üyesi İsmet Mura’nın yaptığı oturumda MTMD Onur Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Bilge ve TTMD Commissioning Komitesi Başkanı Emre Özmen panelist olarak yer aldılar.

İlk olarak söz alan Dr. Mustafa Bilge sunumunda Comissioning kavramının tanımı, sistemi ve aşamaları hakkında bilgi verdikten sonra süreç içerisinde yatırımcının, tasarımcının, yüklenicinin ve commissioning ekibinin sorumluluklarına değindi. Daha sonra Emre Özmen sözü alarak bina commissioning sürecini ele aldı. Commissioning’in neden gerekli olduğunu, faydalarını, commissioning ekibinin kimlerden oluşması gerektiğini ve yaklaşımları anlattı. Daha sonra TAD kavramı ve Cx-TAD ilişkisine değindi. Uygulanmış önemli örneklerde sağlanan avantajları ve enerji verimliliğinden bahsederek sunumunu tamamladı. Daha sonra soru-cevap bölümü ile katılımcıların soruları yanıtlandı ve süreç ile ilgili yorumları alındı.

Konuşmacıların yaptığı sunumlara erişmek için www.mtmd.org.tr adresini ziyaret ediniz.

 300x200

Etkinlikler

MTMD ve sektörel etkinlikler takvimini burada bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Etkinlikler Takvimi