HABERLER

Bizden, Sektörel ve Basından Haberler
14/07/2020 - İklimlendirme Teknik Kurulundan Haberler

İklimlendirme Teknik Kurulu, Mevcut Binalarda İklimlendirme Havalandırma Sistemlerinin İşletme ve Bakım Yönünden Alınması Gereken Genel Tedbirler Prosedürü Metnini Duyurdu


Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği (MTMD) olarak katkı sunduğumuz, dokuz uzman kuruluş, TTB Üyesi Tabipler ve bazı hekimlerin katılımı ile oluşan İklimlendirme Teknik Kurulu, Pandemi sürecinde yaşanan gelişmeleri yakından takip ederek, iklimlendirme ve tesisat sistemleri ile ilgili alınacak önlemler konusunda sürecin doğru yönetilmesi ve toplumun doğru bilgilendirilmesi amacı ile çalışmalar başlatılmıştı.

İklimlendirme Teknik Kurulu, 14 Temmuz Salı Günü “Mevcut Binalarda İklimlendirme Havalandırma Sistemlerinin İşletme ve Bakım Yönünden Alınması Gereken Genel Tedbirler Prosedürü” metnini online basın açıklamasıyla Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tavsiyelerine ilave olarak uygulanması için kamuoyu ile paylaştı.

Mevcut Binalarda İklimlendirme Havalandırma Sistemlerinin İşletme ve Bakım Yönünden Alınması Gereken Genel Tedbirler Prosedürü’nü ve 7 ayrı Ek’i aşağıda bulabilirsiniz. İncelemek ve indirmek istediğini dökümanın üstüne tıklamanız yeterli.

Mevcut Binalarda İklimlendirme Havalandırma Sistemlerinin İşletme ve Bakım Yönünden Alınması Gereken Genel Tedbirler Prosedürü.pdf 

EK-1. Pandemi Döneminde Klima Santrallerinin Kullanımı ve Bakımları.pdf 

EK-2. Pandemi Döneminde Fancoil Kullanımı ve Bakım Yönetemleri.pdf 

Ek-3. Pandemi Döneminde Çatı Tipi Paket Klimalar (Rooftoplar) Kullanımı ve Bakım Yöntemleri.pdf 

Ek-4. Pandemi Döneminde VRF-VRV Sistem Cihazların Kullanımı.pdf 

Ek-5. Pandemi Döneminde Split Klimalar Kullanımı ve Bakım Yöntemleri.pdf 

Ek-6. Pandemi Döneminde Su Kaynaklı Isı Pompası Cihazların Kullanımı ve Bakımları.pdf 

Ek-7. Binalar İçin Sıhhi Tesisat Kontrol Formu.pdf 

 300x200

Etkinlikler

MTMD ve sektörel etkinlikler takvimini burada bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Etkinlikler Takvimi