HABERLER

Bizden, Sektörel ve Basından Haberler
28/02/2022 - Bizden Haberler

Şantiye Eğitim Programı


Derneğimiz MTMD (Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği) tarafından Mart-Haziran 2022 Döneminde, genç meslektaşların hedeflendiği, üç hafta ara ile 5 bölümden oluşan, yukarıdaki program dahilinde, Şantiye Eğitim Programı gerçekleştirilecektir. Eğitmenler arasında Ersin Gökbudak, İsmet Mura, Hüseyin Erdem, İbrahim Biner ve Barış Şevketbeyoğlu yer almaktadır. Başvuru internet üzerinden yapılacak olup, her eğitim 45 dakikalık online iki oturumdan oluşacaktır. Sektör duayenlerinin eğitmenliğinde yapılacak 5 eğitim (10 ders) sonunda %70 devam sağlayan katılımcılara katılım sertifikası verilecek, sertifika sahipleri MTMD web sitesinde paylaşılacaktır.

Kayıt Linki: https://forms.gle/aPDpYK2dcfZRGBaR7

*Şantiye Eğitimleri/Tecrübe Paylaşımları Programı ücretsiz eğitim olup, katılanlara Katılım Belgesi e-posta yoluyla gönderileceğinden, Ad Soyad ve E-Posta adreslerinin düzgün ve net bir şekilde girilmesi önemlidir.


Şantiye Eğitim Programı

1. Eğitim: Şantiye Oluşumuna Yönelik Hazırlık Metodolojisi

Konuşmacı: Ersin GÖKBUDAK Tarih: 15.03.2022 Saat: 14:00

Eğitim İçeriği: Sözleşmesi gerçekleşen bir proje ile ilgili olarak sözleşme imzaları sonrası, merkez aksiyonları, organizasyon, ön planlama, işgücü planlaması ve seçimleri, mobilizasyon, dokümantasyon ve bilgi aktarımları.

2. Eğitim: Şantiye Süreci 1

Konuşmacı: İsmet MURA Tarih: 05.04.2022 Saat: 14:00

Eğitim İçeriği: İş programının yapılması, yapım yöntemleri (Method Statement) hazırlanması, diğer disiplinlerle koordinasyon, Shop-drawing, malzeme onay dosyalarının hazırlanması ve stok kontrolü (şantiyeye malzeme inmesi, depolanması, depodan sahaya sevk, vs.) hakkında bilgilendirme.

3. Eğitim: Şantiye Süreci 2

Konuşmacı: Hüseyin ERDEM Tarih: 26.04.2022 Saat: 14:00

Eğitim İçeriği: İmalat-montaj, imalat ara aşama testleri, imalattaki uygunsuzluklar ve bunların giderilmesi, saha kalite kontrol, raporlama, ataşmanların alınması, hak ediş hazırlanması ve faturalama süreci.

4. Eğitim: Şantiye Süreci 3

Konuşmacı: İbrahim BİNER Tarih: 17.05.2022 Saat: 14:00

Eğitim İçeriği:

  • İmalatların Bitimi ile Geçici Kabul Arasındaki İşler
  • Tesisatın Yıkanması (Flushing) ve Korunması
  • Test, Ayar ve Devreye Alma Süreci (TAD)
  • Belgeleme, İletişim ve Doğrulama Süreci (BİD) (Cx)

5. Eğitim: Şantiye Teslimi

Konuşmacı: Barış ŞEVKETBEYOĞLU Tarih: 07.06.2022 Saat: 14:00

Eğitim İçeriği: Geçici kabul, As-Builtlerin hazırlanması, işletme-bakım manuellerinin hazırlanması, kesin hesap, iş bitirme belgesi.300x200

Etkinlikler

MTMD ve sektörel etkinlikler takvimini burada bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Etkinlikler Takvimi